Якщо ломота в тілі не викликана фізичним навантаженням або стресами, вона може означати початок розвитку простудного або інфекційного захворювання. З огляду на, що багато недуг інфекційного характеру починаються саме з ломоти, необхідно якомога швидше відвідати лікаря для з'ясування точної причини цього відхилення у здоров'ї.
Симптоми початку простуди
Ломота в тілі може виникати по безлічі причин. Після важкої праці її викликає фізичне перенапруження, при хвороби - віруси та інфекції. Як доповнення до ломота у деяких людей з'являється безсоння і головні болі. А ось що стосується температури, її підвищення не завжди супроводжує ломоту в кістках.
Ломота в тілі може з'явитися після пікніка як наслідок укусу інфікованими кліщами. В цьому випадку вона доповниться появою на тілі бульбашок з прозорим вмістом.
Чому ж так відбувається? Часто ломота виявляється передвісником респіраторного захворювання або грипу, при яких температура тіла необов'язково підвищується відразу.
Починаючись з ломоти і легкого нездужання, вже через пару годин грип охоплює весь організм і викликає різкий стрибок температури аж до 40оС. Якщо не звернути уваги на перші ознаки захворювання вчасно, воно може викликати серйозні ускладнення.
Які ще захворювання можуть викликати ломоту без підвищення температури?
Ломоту в тілі при відсутності температури можна пов'язувати і з хворобами, викликаними харчовими отруєннями. Наприклад, при ботулізмі температури може не бути, але ломота, млявість, апатія у хворого присутні.
Системний червоний вовчак у дітей - аутоімунне захворювання, і ревматоїдний артрити при всіх своїх ознаках можуть протікати без температури. Дискомфортні відчуття в тілі докучають хворому в денні години.
Без підвищення температури можуть протікати і злоякісні процеси, небезпечні утворенням пухлини, а також будь-які захворювання кровоносної системи.
Тривала ломота без інших ознак захворювання вимагає відвідування таких фахівців, як ревматолог, інфекціоніст, гематолог і онколог.
На що вказує ломота в тілі при вагітності?
У період вагітності будь-яке відхилення здоров'я є приводом для звернення до лікаря. Те ж саме стосується і ломоти, яка може бути першою ознакою застуди.
Вважати її несерйозним захворюванням майбутня мати не повинна, оскільки прийом будь-яких лікарських препаратів в період виношування дитини є небажаним заходом. Справа в тому, що при вживанні медикаментів їх складові елементи будуть всмоктуватися в кров і через плаценту передаватися плоду.
Небезпека цього явища полягає в порушенні розвитку майбутнього малюка і надалі появі у нього хвороб, які не піддаються лікуванню. Буває, що ломота без температури вказує на гінекологічні проблеми у вагітної, тому будь-які зміни у здоров'ї слід повідомляти лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?