Деяким людям відомо стан, коли серце раптово починає вчащати без видимої причини. Швидке серцебиття може обумовлюватися кількома факторами, які, в свою чергу, викликані захворюваннями серцево-судинної системи або іншими зовнішніми впливами.
Якщо тільки це не кохання
Тахікардія
Тахікардія - це частота серцебиття понад 100 ударів на хвилину. Вона може виникати в результаті підвищеної активності області, яка знаходиться вище шлуночка серця - така тахікардія називається надшлуночковою. Розрізняють п'ять видів надшлуночкової тахікардії: тріпотіння передсердь, передсердно тахікардію, миготливу аритмію, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта і реципрокну атріовентрикулярну вузлову тахікардію.
Часто надшлуночкова тахікардія виникає у людей з абсолютно здоровим серцем, які навіть не помічають прискорене серцебиття.
Тріпотіння передсердь зазвичай викликають вікові серцеві захворювання і характеризуються внутрішнім дискомфортом, частим биттям серця, задишкою, втомою і почуттям тиску у грудях. Однак найбільш поширеною причиною прискореного серцебиття є миготлива аритмія, що розвивається без видимих причин. Її симптоми починають проявлятися з віком і є перебої пульсу, запаморочення, задишка і нерівномірне часте серцебиття. Якщо серце б'ється занадто швидко, люди можуть втрачати свідомість.
Проблеми з серцевими шлуночками
Частота серцебиття, що перевищує 120 ударів в хвилину, називається тріпотінням шлуночків. Цей стан небезпечний їх надмірно швидким скороченням, при якому шлуночки не встигають наповнитися кров'ю і серце качає в судинну систему дуже мала кількість крові, насиченої життєво важливим киснем. Найчастіше тріпотіння шлуночків виникає у пацієнтів із захворюваннями серця, які перенесли інфаркт або страждають звуженням коронарної артерії.
Тріпотіння серцевих шлуночків традиційно лікують такою процедурою, як дефібриляція, виконуваною в умовах стаціонару. Якщо серце б'ється з частотою 300 ударів на хвилину і більше, ставиться діагноз "фібриляція шлуночків". При стійкому збереженні даного стану пацієнт втрачає свідомість від колапсу серцево-судинної системи і відчуває кисневу недостатність. При несвоєчасному зверненні до швидкої допомоги результатом фібриляції шлуночків може наступити необоротне ушкодження мозку і інших внутрішніх органів, а також летальний результат.
Для контролю над прискореним серцебиттям необхідно виявити і вилікувати захворювання, що провокує його повторення. У певних важких випадках лікарі призначають хворому імплантацію кардіовертера-дефібрилятора.