Функціональність рухового апарату людини безпосередньо залежить від стану центральної нервової системи, в тому числі таких органів людини як головний і спинний мозок. Хвороба Паркінсона блокує здатність людини керувати своїм тілом, роблячи його беззахисним і вимагаючи за собою постійного догляду.
Симптоми розвитку хворобиХвороба протікає в кілька стадій. На ранніх етапах розвитку захворювання у хворого спостерігаються труднощі з промовою і труднощі при зміні пози, уповільнення в рухах верхніх і нижніх кінцівок або ж їх тремтіння (специфічний тремор), яке зникає при дії.
Повна бездвижність тіла спостерігається у пацієнтів на пізній стадії розвитку захворювання. На даному етапі хворий не в змозі виробляти контроль над сечовипусканням, мімічна активність також піддається повному блокуванні.
Також у хворого паркінсонізмом можуть спостерігатися хронічна депресія, болі різного характеру та інтенсивності, сутулість, втрата контролю над своїм тілом (зміна в манері ходи, часті падіння і т. д.), дисфункція сечового міхура, підвищення м'язового тонусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь кави проти хвороби ПаркінсонаЯк правило, людину з паркінсонізмом видає хода, характерна для цієї хвороби: дрібні човгання, невеликий нахил голови і тулуба вперед, кінцівки, що знаходяться в напівзігнутому стані, а також руки, сильно притиснуті до тулуба.
Якщо хворого злегка штовхнути вперед, то у нього буде спостерігатися схильність до мимовільного бігу. Тобто, він починає бігти вперед, щоб не впасти, як би "наздоганяючи свій центр ваги".