Причини і симптоми захворюванняПричиною серцевої недостатності можуть служити різні захворювання серця. До них відносяться постінфарктні зміни, кардіоміопатія та ішемічна хвороба. При артеріальній гіпертензії, звуженні великих судин і пороку клапанів серця також підвищується навантаження на міокард. При цьому м'язи серця починають гіпертрофуватися і битися частіше. Згодом м'язові клітини замінюються сполучною тканиною, яка може скорочуватися.
Формування патології триває протягом тижнів, місяців або декількох років. При наявності в анамнезі цукрового діабету, міокардиту, аритмії і при зловживанні курінням або алкоголем також може виникнути серцева недостатність.
Ознаки захворювання залежать від стадії і виду хронічного недуга. У пацієнта в основному спостерігаються задишка, кровохаркання, сухі хрипи. Часто зустрічається ціаноз, при якому синіють пальці ніг і рук, а також губи. Також для патологічного стану характерні больові відчуття в правому підребер'ї, набряки кінцівок і висока стомлюваність.
Хронічна серцева недостатність викликає такі ускладнення, як набряк легенів, ниркова недостатність, білкова ентеропатія, кардіогенний шок, інтоксикація, тромбоз легенів і кахексія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвиток хвороб серця: перші ознакиЛікування недугиДля діагностики хронічної серцевої недостатності у пацієнтів проводять загальний огляд, перевіряють пальпацію, перкусію, аускультацію, лабораторні дослідження, ЕКГ, рентген грудної клітки і МРТ серця.
Терапія захворювання включає в себе комплекс заходів. Медикаментозне лікування запобігає перевантаження серцевого м'яза, усуває симптоми недуги та наслідки серцевої недостатності. У разі негативного результату такого лікування, буде потрібно хірургічне втручання для визначення дефібрилятора або водія ритму. Також операцією вирішуються проблеми заміни клапанів і закупорки артерій.
Пацієнтам з хронічною серцевою недостатністю необхідно вести правильний спосіб життя, стежити за вагою, дотримуватися спеціальної дієти, регулярно виконувати помірні фізичні вправи, позбутися від куріння і алкоголю. Профілактика захворювання включає своєчасне лікування артеріальної гіпертонії, атеросклерозу, правильне харчування і активний спосіб життя. Слід пам'ятати, що тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити грамотне лікування. Терапія захворювання тривала, в деяких випадках довічна.