Зап'ястя є ділянкою тіла, яка з'єднує кисть руки з кістками передпліччя. Утворено воно безпосередньо вісьмома багатогранними кістками, які покладені в два ряди. Біль в зап'ясті може виникати з різних причин.
Біль може викликати тривала монотонна робота руками
Так як зап'ястя відповідає, крім безлічі рухів руки, за силові навантаження верхніх кінцівок, дану ділянку особливо вразливий. Чим швидше буде встановлена причина дискомфорту і хворобливих відчуттів, тим більше шансів зберегти рухливість зап'ястя.
При появі регулярних або систематичних болів в зап'ясті слід обов'язково звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця. Лікар, виявивши справжню причину цієї недуги, поставить діагноз і призначить відповідне лікування.
Основні причини болю в зап'ясті
Біль в зап'ясті може бути як майже непомітною, так і досить сильною. Як правило, хворобливі відчуття посилюються ночами або зовсім можуть турбувати цілодобово. В області тилу кисті і зап'ястя під час руху пальцями може відчуватися неприємне поскрипування. Це дуже важливі діагностичні симптоми. Вони в сукупності з наявною інформацією про можливу причину хворобливих відчуттів допомагають фахівцям поставити правильний діагноз. Після цього визначається найбільш відповідний метод лікування.
Біль в зап'ясті може утворитися внаслідок різноманітних травм: розтягування, вивиху або перелому. Прямий удар або падіння з опорою на руку в результаті можуть призвести до вивиху кісток, перелому або розтягування зв'язок. У будь-якому випадку хворого будуть турбувати припухлість зап'ястя, обмеження рухливості і гострий біль в запястном суглобі. Найчастіше перелому піддаються напівмісячна і ладьевидная кістка. Виявити дана недуга можна тільки після рентгенівського знімка.
В особливо важких випадках пацієнт буде скаржитися на гострий біль в запястном суглобі. Вже при огляді можна буде спостерігати очевидну деформацію даного суглоба, значну припухлість, синець і патологічну рухливість.
Для легкого ступеня перелому властиво незначний дискомфорт в зап'ясті і наявність набряку. У цьому випадку нерідко бувають діагностичні помилки. Перелом нерідко залишають без уваги, діагностуючи розтягнення або вивих. Подібне неувага призводить до повної втрати рухливості зап'ястного суглоба.
Розриву або розтягування можуть піддаватися як зв'язки, які з'єднують передпліччя з кистю, так і утримують разом кістки зап'ястя. Варто відзначити, що розтягнення характеризує нестабільність суглоба, неможливість виконання колишніх обсягів рухів рукою і гострий біль у суглобі. Згодом може нарости набряк в місці пошкодження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен