Меланома - одна з найпоширеніших злоякісних пухлин. Статистика невблаганна: 40% пацієнтів з діагнозом "меланома" не вдається врятувати через пізнє виявлення, а при ранній діагностиці захворювання виліковне в 90% випадків.
Небезпечні родимки
Кому потрібно хвилюватися?
В першу чергу, світлошкірим людям зі світлими очима, світлим або помірно-темним волоссям. А так само всім, у кого є родичі, які хворіли на меланому.
Що збільшує ризик меланоми?
Вирішальну роль відіграє вплив ультрафіолету. Єдиний спосіб знизити ризик - це користуватися сонцезахисними кремами, не перебувати на відкритому сонці в середині дня, і уникати соляріїв. Потужність ламп в них найчастіше не контролюється, не кажучи вже про те, що в соляріях часто використовуються креми, які підсилюють загар. Виходить, що замість того, щоб захищати себе від шкідливих випромінювань, ми їх притягуємо.
А. Асиметрія. Як правило, веснянки, родимки і родимі плями симетричні. Якщо їх форма змінилася, це повинно вас насторожити.
B. Краї у родимки або родимої плями стали нерівними або розмитими.
С. Колір - родимка набула іншого відтінку або її забарвлення стала нерівномірним.
D. Діаметр. Якщо родимка збільшилася до розмірів більше 6 мм в діаметрі, її треба якомога швидше показати лікарю. Це стосується навіть рівних і нормально забарвлених родимок.
E. Висота родимки змінилася, і вона підвелася над шкірою і знайшла нерівну поверхню.