Трамтіння рук, ніг, язика - багато хто не зважає на ці симптоми, вважаючи що це наслідки перевтоми, однак нехтування сигналами організму здатне призвести до поганих наслідків. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Ця хвороба вважається віковою
Що ми знаємо про хворобу Паркінсона? Те, що в людини тремтять руки. А чому так стається з нею? Що взагалі відбувається в організмі при цій хворобі?
Тремтіння -- лише верхівка айсберга. Хвороба Паркінсона, або, як її ще називають, тремтячий параліч, -- це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, при якому зазнають ураження певні нейрони головного мозку. І хоча проявляється вона руховими розладами, проблема насправді захована в мозку.
Так, при хворобі Альцгеймера уражаються нервові клітини, які відповідають за когнітивні функції мозку, -- саме тому ця хвороба призводить до деменції (недоумство).
А при хворобі Паркінсона руйнуються ті клітини, які відповідають за синтез нейромедіатора допаміну. Через це мозок втрачає здатність передавати імпульси до м'язів тіла. Найбільше змін відбуваються в таких ділянках мозку, як чорна субстанція та смугасте тіло. Саме вони відповідають за контроль над рухами.
Та й клінічні прояви в цих двох хвороб різні. При хворобі Альцгеймера знижується пам'ять, порушується мовлення, згасають когнітивні функцій мозку, а при хворобі Паркінсона спочатку страждає рухова активність, а потім знижується розумова здатність та виникають порушення психіки.
Загалом ця хвороба вважається віковою (скажімо, у людей віком понад 65 років хвороба Паркінсона розвивається в одному випадку із ста), проте перші прояви можна помітити і раніше -- у близько 40 років.