Закачування найчастіше виникає, коли мозок отримує подвійну команду: зір фіксує рух, а вестибулярний апарат запевняє, що ми сидимо на місці. Тому і з'являється запаморочення, нудота і інші ознаки заколисування. У цей час хочеться вийти на свіже повітря. Але якщо в особистому авто або громадському автобусі це легко можна реалізувати, то в поїзді або літаку "зупинку на вимогу" тобі ніхто не надасть. Як собі допомогти? Головне - не крутити головою, дивитися вперед і вдалину. Другий спосіб: закрити очі, побути в тиші і спокої.
А що з апетитом?Ще однією причиною кінетозу - так по-науковому називається закачування- можуть бути порожній шлунок і втому. Чим менше у людини сил, тим швидше її закачує.
Відчуття голоду саме по собі може викликати викид гормону стресу, що супроводжується тими ж симптомами, що і закачування. А якщо передумови до кінетозу є, голод їх тільки підсилить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість медичних причин слухати музикуТакож перед дорогою краще відмовитися від спиртних напоїв, оскільки вони провокують проблеми з вестибулярним апаратом.
Напередодні подорожі дуже важливо виспатися. Приблизно за годину-півтори до поїздки поїсти. Ідеально підійдуть такі страви, як каша (гречана, вівсяна), приготована на воді, бутерброди з цільнозерновим хлібом, кефір, кисле молоко або сир.
Під час поїздки варто при собі тримати тверде кисле яблуко, льодяники або жувальну гумку. Вони полегшують симптоми заколисування.