Цукровий діабет - це захворювання, яке характеризується високим рівнем цукру в крові. Є два типи цукрового діабету: тип 1 (тип I) і тип 2 (тип II). Що викликає діабет другого типу? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Займайтесь спортом
Діабет 2 типу найчастіше викликаний тим, що клітини стають менш чутливими до гормону інсуліну. Це явище називається резистентність до інсуліну.
Інсулін зазвичай посилає сигнали клітинам, щоб ті захоплювали і використовували цукор (глюкозу) з крові, тому, якщо клітини не отримують це повідомлення, глюкоза залишається в крові. Але що змушує клітини ігнорувати цей важливий сигнал? Хоча точні причини залишаються невідомими, передбачається, що високий рівень інсуліну в крові протягом тривалого періоду може змінити механізми отримання інсуліну, яким володіють клітини (звані рецепторами інсуліну), що знижує їх здатність реагувати на такі сигнали.
На жаль, вчені поки точно не знають, чому це відбувається, але ясно одне: ожиріння є основним фактором. Є й інші фактори ризику. Один з них - високий кров'яний тиск. Існують також ризики, яким неможливо запобігти, наприклад, схильність до цього захворювання.
Хто піддається ризику розвитку діабету 2 типу? Люди, які мають близьких родичів з діабетом 2 типу, набагато більш схильні до розвитку хвороби.
Ризик розвитку цукрового діабету 2 типу збільшується з віком і стає значно вищим після 45 років. Це може бути пов'язано з гормональними змінами в організмі або зі змінами в розподілі м'язової і жирової тканини. Проте, останнім часом діабет все частіше зустрічається у молодих людей і навіть у підлітків і дітей.
Чим менше ви активні, тим вище ризик розвитку діабету 2 типу. Фізичні навантаження рідше трьох разів на тиждень можна вважати потенційним фактором ризику. Фізична активність допомагає контролювати вагу і змушує клітини бути більш чутливими до інсуліну, і підвищуючи рівень "хорошого" холестерину в крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму