Харчування відіграє дуже важливу роль в появі холестерину в організмі. Але не всі страви здатні підтримувати рівень "доброго" холестерину в крові, тому часто виникає слабкість та погане самопочуття, що свідчить про наявність в організмі "поганого" холестерину. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Кулінарний жир, майонез, плавлені сири - це рослинні жири в твердому вигляді, вони є самими атерогенними продуктами, тобто значно збільшують зростання "поганого" холестерину в крові.
Трансжири - ще один найважливіший фактор в харчуванні, який призводить до підвищеного холестерину. По суті, це і є кулінарний жир, майонез, плавлені сири.
Вершкове масло - продукт тваринного походження, що містить холестерин, тому зловживати ним не варто.
Маргарин, який часто пропонують замість вершкового масла, є гідрованим жиром.
Як перебудувати свій раціон?
Харчування має великий вплив на кількість холестерину в крові. І якщо перебудувати раціон, у пацієнта підвищується "хороший" холестерин і без таблеток знижується "поганий".
Мовою продуктів це буде виглядати так:
При вживанні "хороших" жирів (омега-3 поліненасичених жирних кислот) в організмі підвищується відсоток "хорошого" холестерину. Чудовим ефектом володіють такі продукти: масло і насіння гарбуза, масло і насіння льону, масло розторопші. Дуже хороші результати дає кунжутне масло, а ще авокадо, волоські горіхи і масло з них, кедрові горіхи, мигдаль і фундук.
Зелень повинна бути в раціоні постійно. Щодня потрібно з'їдати по 1-2 пучка петрушки, кропу або базиліка. Вже через 3 місяці видно перші результати.
Виключаючи з харчування трансжири і зменшуючи кількість тваринного жиру, ми тим самим знижуємо рівень "поганого" холестерину в крові. Для цього необхідно обмежити вживання червоного м'яса до двох разів на тиждень, а також кількість молочних продуктів з високим відсотком жирності. А ще виключити з раціону тверді сири, випічку на основі маргарину, майонез, плавлений сир, ковбаси, сосиски. Ця група продуктів знаходиться під дуже жорстким забороною, інакше призведе до підвищеного холестерину.
Клітковина допомагає виводити "поганий" холестерин. Яблука, гарбуз і груші містять велику кількість пектину. Бажано ввести в раціон такі продукти, як білокачанна капуста, гарбуз, буряк, морква.
У всій групі ягід, особливо темних сортів, теж дуже багато розчинної клітковини - пектину. Він дуже добре "працює" щодо сорбції виведення "поганого" холестерину.