Гуляючи по лісі або й просто в парку, ми не спостерігаємо за тим, чи з дерева на нас щось падає. А от прийшовши додому можна знайти на шкірі неприємний сюрприз - кліща. Як його витягнути? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Якщо кліщ іще не встиг впитися в шкіру, його слід акуратно зняти і знищити - кинути у вогонь або в окріп, а руки ретельно вимити.
Але якщо вампір вже приступив до трапези на твоєму тілі, то діяти потрібно якомога швидше, але при цьому акуратно, намагаючись не пошкодити кліща, не натискати на його черевце, щоб уникнути попадання можливої інфекції, і не відірвати його голову, яка може залишитися в тілі і там наривати.
Бажано звернутися в найближчий медпункт за допомогою кваліфікованих медиків. А заодно і провести аналіз комахи, щоб виключити можливе зараження.
Існує кілька способів, як витягнути кліща самостійно:
За допомогою пінцета. Для цього потрібно затиснути кліща ближче до голови і дуже акуратно викрутити проти годинникової стрілки зі шкіри.
Міцною тонкою ниткою. Зробити з неї петлю, накинути на кліща ближче до голови і, повільно розгойдуючи і піднімаючи, акуратно тягнути його вгору.
Просто пальцями. Але перед тим як видалити кліща пальцями, їх слід обернути бинтом, щоб не заразитися. Потім захопити комаху ближче до хоботка і обертальними рухами строго вертикально витягти зі шкіри.
Місце укусу кліща слід обробити спиртовим розчином - горілкою, спиртовою настоянкою, одеколоном, йодом тощо.
Якщо після того, як ти видалила кліща, під шкірою залишилася його головка, її теж слід дістати, щоб уникнути запалення і зараження. Для цього можна скористатися продезінфікованою голкою і витягти залишки кліща, як дістають скалку.
Крім того, після видалення кліща необхідно простежити за місцем укусу і станом людини, а при найменших підозрілих реакціях - почервонінні, запаленні, головному болі, запамороченні тощо - звернутися за допомогою до лікаря.