Ми часто не звертаємо увагу на болі у спині, списуючи їх на довге сидіння перед монітором, незручну позу сну тощо. А дарма, адже спина - важлива частина тіла, яка може сигналізувати про серйозні захворювання. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до лікаря
Хребет людини - це досить складна інженерна конструкція, що складається з 33 хребців, між якими знаходяться міжхребцеві диски. Усередині цієї конструкції проходить спинний мозок, товщиною один сантиметр, від якого відходить 31 (іноді - 32 або 33) пари спинномозкових нервів.
Нерви - це ті «проводи», за допомогою яких здійснюється зв'язок між «центром» - головним і спинним мозком і «периферією» - всіма органами тіла. Від хребта, як від стовбура великого дерева, відходять нерви-гілочки. Защемлення або пошкодження цих нервів і дають той гострий біль, який приводить людину в кабінет лікаря і сигналізує про те, що головна життєва вісь людини пошкоджена і наполегливо просить про допомогу.
Якщо нервові закінчення ущемлені або пошкоджені, це призводить до порушення роботи певних систем людського організму. І нерідко людина, відчуваючи яскраво виражений біль в області серця (печінки, нирок, репродуктивної системи і т.д.) навіть не здогадується про те, що причину свого нездужання потрібно шукати в хребті.
При сильній травмі (розрив спинного мозку) людині загрожує параліч.
Як діагностуються хвороби спини Хребці - це кістка. І тому всі проблеми саме з хребцями можна діагностувати за допомогою рентгена, який дуже ясно покаже перелом хребта, тріщини, скаліоз, патологію в лардозі або кіфоз, грижу Шморля і т.д. Основна перевага рентгена - це його доступність і дешевизна. Але не потрібно забувати про те, що рентген - це все-таки не безпечне для здоров'я людини випромінювання. А також про те, що за допомогою рентгена неможливо діагностувати стан міжхребцевих дисків.
Міжхребцеві диски - це хрящ. Хвороби міжхребцевих дисків (протрузія, грижа, кіста і т.д.) діагностуються тільки за допомогою МРТ - магнітно-резонансної терапії. Рентген хрящ не бачить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою