Характер симптомів шийного остеохондрозу, насамперед, пов’язаний з анатомічними особливостями хребта, а також характером пошкоджень, викликаних дегенеративними процесами в міжхребцевих дисках. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Біль у шиї, помітно посилюється при русі, зокрема при нахилах голови назад або в боки, а також при обертанні. Біль може посилюватися при певних видах діяльності, наприклад, у випадку підняття тяжкості, слабшати – при нахилі голови вперед або при проведенні руки над головою. Багато хворих скаржаться на посилення болю вранці або вночі.
М’язовий спазм, ригідність (жорсткість і надмірний тонус) потиличних м’язів і головний біль. У ряді випадків розвивається так званий синдром хребетної артерії, для якого характерна пульсуюча, пекуча головний біль із запамороченням, шумом у вухах, появою перед очима кольорових плям, «мушок».
Головні болі зазвичай посилюються при русі шиї або, навпаки, в результаті тривалої нерухомості, наприклад, у випадку довгого сидіння перед екраном телевізора або після сну (особливо на високій жорсткій подушці).
Оніміння в зоні обличчя, шиї, рук. Можливий розвиток парезу м’язів зі слабкістю або навіть неможливістю руху. Може виникати відчуття поколювання або «проходження електричного струму» уздовж рук, що виникає при згинанні шиї.
Оніміння і припухлість язика, порушення його рухомості, біль в ключицях, зниження тонусу, слабкість м’язів плечей і шиї.
Тиснучі або тягнучі болі в грудях і/або лівій руці, схожі на больові відчуття при стенокардії. Однак біль, викликана остеохондрозом, на відміну від них не проходить після прийому нітрогліцерину.
Простріли, при яких різкий сильний біль може поширюватися аж до пальців рук.