Ця мазь відома нашим батькам як ідеальні ліки від проблем зі шкірою, запаленнями та висипками. Ми ж чомусь про неї забуваємо, і дарма, адже своїми властивостями вона перевершує чимало ліків та косметичних засобів. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Мазь має протизапальну, антисептичну, підсушуючу дію, знімає роздратування, зменшує явища ексудації (зволоження), утворює захисний бар'єр на поверхні шкіри від дії дратівливих чинників.
Для чого застосовується цинкова мазь?
Цією маззю лікують "пелюшковий" дерматит, попрілості, пітницю, поверхневі ранки (порізи, подряпини, потертості шкіри), опіки, виразкові ураження шкіри, дерматит, пролежні, екзему, стрептодермії, трофічні виразки та ін.
При застосуванні зовнішньо з мазі дуже мала частка цинку всмоктується в загальний кровотік. На цю мазь може, звичайно, бути гіперчутливість, як і на будь-які ліки, але на практиці це - явище вкрай рідкісне.
Цинкова мазь знімає запалення, почервоніння і болючість при свіжих прищах і вуграх. Якщо є чорні крапки, то їх спочатку видаляють, а вже потім наносять мазь.
Вона відбілює пігментні плями, веснянки. Ще більшим відбілюючим ефектом володіє її "родичка" - саліцилово-цинкова паста (паста Лассара).
Якщо у вас суха шкіра, то для її оберігання від надмірного пересушування можна використовувати дуже простий спосіб: нанесіть на долоню невелику кількість цинкової мазі, додайте кілька крапель дитячого масла (наприклад Джонсонс Бебі) або топленого вершкового масла, пальцями іншої руки розітріть суміш до однорідного стану і використовуйте по призначенням.
Окрім того, цинкова мазь має омолоджуючий ефект. Відомо, що ультрафіолетове випромінювання є причиною швидкого старіння і в'янення шкіри обличчя і шиї. Цинкова мазь володіє сонцезахисною дією і таким чином охороняє клітини шкіри від згубної дії ультрафіолету.