Неправильне положення тіла під час підняття важких предметів, велике фізичне навантаження і травми можуть призвести до того, що з'являються різкі болі в спині. У такому випадку говорять, що людина «зірвав спину». Відчувається різкий біль, а згодом вона відчувається при піднятті важких предметів.
Біль у спині
«Зірвати спину» можна по-різному. Якщо тільки розтягнуті м'язи або зв'язки, то можна вилікувати хворобу ліками і повним спокоєм. У такому випадку слід більше лежати, ходити повільно, без різких рухів, менше сидіти. Допомагають зігріваючі масажі. Можна спробувати, щоб по спині походив маленька дитина. Якщо спину «зірвали» серйозно, значить, торкнуться хребет. В обох випадках біль носить невралгічний характер, так як відбувається защемлення нервів. Проблема в тому, що біль довго не відпускає людину, якщо не лікувати хворобу правильно. А залікована «зірвана спина» може звернутися виникненням міжхребцевих гриж, остеохондрозом та іншими неприємностями.
У здорової людини в поперекової області спина кілька прогнуті вперед, а хребці плавно заглиблюються в м'язи. У такому положенні спина не турбує людину. При «зірваної спині» хребці в поперекової області сильно випирають. Можуть навіть спостерігатися різкі переходи в хребті, а спина стає вигнутою в іншу сторону. Ні в якому разі не можна намагатися самому «вигнути» хребет назад. Крім болів і нових проблем такі дії ні до чого доброго не приведуть.
Якщо стався гострий напад, і ви не можете поворухнутися, або при ходьбі відмовляють ноги, терміново викликайте швидку допомогу.
Зазвичай люди лікують зірвану спину методом знеболювання. Але причина болю від цього не зникає. Тут необхідний цілий комплекс заходів. І лікувати подібне потрібно тільки під наглядом лікаря-вертебролога (це фахівець із захворювань хребта). Чи не геройство і не займайтеся самолікуванням. У лікаря точно опишіть характер болю, при яких рухах болить сильніше. Це допоможе лікарю встановити точний діагноз. Можливо буде потрібно рентген-знімок.
В легкому випадку зірваної спини вам призначать спокій, знеболюючі препарати і зігріваючі мазі. Якщо випадок серйозний - як правило, призначають препарат «Мільгама» і уколи «Деклафенак». Для втирання в спину використовується мазь «Меновазин». Крім медикаментозного знеболення зазвичай призначається мануальна терапія, ЛФК, акупресура, кінезіотерапія, гірудотерапія та інші методи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?