Причин появи слизу в горлі кілька: запалення придаткових пазух носа (сінунсіт), стінок глотки (фарингіт) або запалення глоткової мигдалини (аденоидит). Якщо аденоїдит виникає в основному у дітей, то інші захворювання можуть з'явитися в будь-якому віці. Лікувати їх можна за допомогою лікарських засобів і методів народної медицини.
Приймайте антибіотики, вони усунуть причину появи запалення - бактерії. Переважно вибирати атімікробние препарати пеніцилінового ряду, захищені від руйнівної дії бактеріальних ферментів: «Амоксиклав», «Аугментин», «Амоклан Гексал» по 1 таблетці (375 г) 3 рази на день незалежно від прийому їжі. Курс лікування антибіотиками продовжуйте не менше 7 днів. Після його завершення для профілактики дисбактеріозу протягом 1-2 тижнів приймайте пробіотики ( «Лінекс», «Біфідумбактерин» і т.д.).
Полощіть горло розчинами антисептиків: 0,005% розчин фурациліну, світло-рожевий розчин перманганату калію (марганцівки), розчин морської солі, питної соди. Для цих цілей також можуть бути використані відвари лікарських трав: ромашки аптечної, квіток календули, кори дуба, трави шавлії. Для приготування відвару 4 ст. л. рослинної сировини залийте 1,5 л окропу, грійте на повільному вогні протягом 5 хвилин, а потім процідіть. Полощіть горло ½ склянки теплого розчину кожні 3 години.
Виключіть з раціону гострі, гарячі, надмірно холодні страви, газовані напої. Приймайте їжу в теплому вигляді. Намагайтеся пити більше рідини.
Відмовтеся від куріння і алкоголю хоча б на період хвороби. Нікотин і етиловий спирт ще більше дратують слизові оболонки носо-і ротоглотки, посилюючи ваш стан.
Визначте причину появи слизу в горлі. Якщо вас турбує нежить, гнійні виділення з носа, головні болі, дискомфорт в області локалізації придаткових пазух носа (над очима, біля крил носа), то, швидше за все, у вас тонзиліт. Першіння, болі при ковтанні і почервоніння задньої стінки глотки свідчать про фарингіті. Утруднення носового дихання, гугнявий голос у дитини вкажуть на розростання аденоїдів.
Якщо у вас синусит, то крім лікування, описаного вище, закопуйте в ніс судинозвужуючі краплі: «Нафтизин», «Санорин», «Ксімелін» і т.д. У разі фарингіту додаткових методів лікування вам не знадобиться. Якщо причина виникнення слизу в глотці полягає в запаленні глоткової мигдалини (аденоидите), то після курсу антибіотиків зверніться до ЛОР-лікаря для вирішення питання про оперативне видалення аденоїдів.