Більшість лікарів вважають, що дефіцит йоду в організмі може стати причиною серйозних проблем із здоров'ям.
Для профілактики достатньо вживати більше морської риби
Дефіцит йоду може порушити функціонування щитовидної залози. Це може стати причиною погіршення стану шкіри та зору, а загрожує виникненню проблем із серцем та судинами.
До прикладу, брак йоду під час вагітності може привести до виникнення патологій плода. А у дитячому віці достатній вміст йоду в раціоні є запорукою правильного розвитку, успішності в школі.
Лікування йододефіциту покладається на вас та вашого лікаря-ендокринолога. Він може призначати вам харчові добавки, які містять йод або спеціальні препарати. Самотужки краще їх не вживати, щоби не переборщити з дозуванням та не погіршити свій стан здоров'я.
Для профілактики достатньо вживати більше морської риби та морепродуктів, молочних продуктів, гречки, меду та лимонів, а також морської капусти.
Йодована сіль Її можна додавати у їжу для того, щоб наситити організм йодом, який необхідний для повноцінного функціонування щитивидної залози. Але слід зазначити, що під час термообробки вона втрачає майже 40% йоду, тому краще додавати її у вже готову страву.
Лікарі додають, що для того, щоб відбулось "передозування" йодом треба спожити 40-50 г цієї солі за добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен