У 12–14, коли формується постійний прикус, ставлять брекети. Це пристрої із медичного дроту, які тиснуть на зуби і вирівнюють їх. Брекети носять два роки і підкручують у лікаря раз на місяць. Є металеві, пластикові, керамічні. Вони кріпляться до зубів із внутрішньої сторони, біля піднебіння.
Перед надіванням брекетів слід полікувати зуби. Не повинно бути ні карієсу, ні каменів. Вирівнювання триватиме довго, тому навіть маленька дірка може зруйнувати зуб.
Перший тиждень брекети заважають говорити та їсти. В цей час батьки мають підтримати дитину. Готувати лише м'яку їжу. Свіжі яблука й моркву, горішки, сухарики на час лікування виключити з раціону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десять речей, які нищать зубну емальТреба навчити дитину по-новому чистити зуби. Спочатку — замочки на конструкції. Потім перейти на внутрішню поверхню зуба. Рухи повинні йти від ясен донизу. Залишки їжі з проміжків між зубами видаляють зубною ниткою кілька разів на день. Після кожного прийому їжі треба полоскати рот ополіскувачами. Зубну пасту обирають таку, що містить фтор, кальцій і фосфор.
Немає спеціальних брекетів для виправлення дитячих зубів. Конструкції підходять усім. Різняться тільки матеріали і спосіб кріплення. Від цього залежить ціна.
Щоб закріпився ефект, після зняття брекетів надівають спеціальні пластинки — капи. Їх носять удвічі довше, ніж брекети. Перший місяць постійно. Потім — тільки уночі. Капи непомітні і не заважають говорити чи їсти. Що старша людина, то довше її носить.