На сьогоднішній день медицина володіє багатьма знаннями в біохімічних і молекулярних механізмах цього захворювання, проте істинні причини хвороби Паркінсона залишаються не відомими досі.
Основні припущення виникнення недуги наступні: Спадкова схильність
Вікові зміни
Зовнішнє середовище – несприятлива екологія, вплив важких металів, отруйні речовини, віруси, інфекційні захворювання
Вік вважається єдиним зрозумілим фактором ризику захворювання, чим старша людина, тим вище ймовірність, особливо в поєднанні зі спадковою схильністю. У 5-10% людей з цим захворюванням симптоми виникають вже після 50 років – це рання-вихідна форма хвороби Паркінсона, яка може бути пов’язана з генними мутаціями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім способів швидко зняти біль у спиніЧоловіки страждають хворобою Паркінсона в 1,5 рази частіше за жінок. У розвинених країнах (можливо через фактори зовнішнього середовища) вище рівень захворюваності – токсини в повітрі із-за розвитку промисловості, потужне електро-магнітне поле, радіація та інші несприятливі фактори, що впливають на здоров’я жителів мегаполісів. Вчені, проводячи опитування хворих паркінсонізмом роблять висновки, що робота, пов’язана з частою або постійною вібрацією, знижує ризик виникнення хвороби Паркінсона на 33%, ніж професійна діяльність, не пов’язана з нею. Вчені також припускають, що можливим пусковим механізмом захворювання служать вірусні інтоксикації, часті травми голови і різні хімічні отруєння.