ВірусКашель, викликаний гострою респіраторною вірусною інфекцією, триває не більше трьох тижнів. Вірус викликає роздратування нервових закінчень дихальних шляхів, і ви починаєте кашляти. Від такого кашлю добре допомагають відхаркувальні засоби, а от приймати антибіотики або противірусні без особливої рекомендації фахівців лікарі не радять, бо це загрожує затягуванням хвороби. Майте на увазі: якщо такий кашель триває більше трьох тижнів і стає сухим, вам обов'язково треба звернутися до лікаря.
АлергіяЯкщо ви - алергік, то напевно страждаєте від нежитю. В цьому випадку слиз не тільки накопичується в носових пазухах, але і стікає по задній стінці горла, подразнюючи нервові закінчення і створюючи ефект лоскоту. І ви починаєте кашляти. Подібний кашель може бути як сухим, так і вологим. Від такого кашлю допоможе сольовий розчин: полощіть горло, розчинивши в склянці теплої води 1 чайну ложку солі. І, за призначенням лікаря, приймайте антигістамінні препарати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко вилікувати біль у горлі: 3 способи АстмаКашель астматичного походження найбільше мучить вночі і після інтенсивного фізичного навантаження. Вас можуть переслідувати напади гавкаючого кашлю і навіть задухи при контакті з речами, продуктами і препаратами, що викликають алергію. Пам'ятайте, що астма сама по собі не лікується, і якщо ви не почнете приймати препарати якомога раніше, ситуація тільки погіршиться. Вам необхідний огляд лікаря.
Рефлюкс-езофагітГастроезофагеальна рефлюксна хвороба або рефлюкс-езофагіт - це захворювання, при якому виникає запалення стінок нижнього відділу стравоходу як результат регулярного рефлюксу (зворотного руху) шлункового або дуоденального вмісту в стравохід. Відразу після прийняття їжі можуть виникати печія, кисла відрижка, а також - кашель. До речі, це захворювання досить поширене, і якщо вас мучить кашель саме після того, як ви поїли, варто звернутися до лікаря - він призначить лікування і скоректує ваш раціон.
ПневмоніяІноді кашель може свідчити і про більш серйозне захворювання - пневмонію. Вона виникає як продовження респіраторної інфекції, коли вона поширюється на легені і утворює там гнійні ділянки. При пневмонії людині стає важко дихати, з'являються задишка і неприємні відчуття в грудях. Кашель стає виснажливим, хворий відхаркує згустки зеленої мокроти і навіть крові. При таких симптомах звернення до лікаря повинно бути негайним!