Хропіння — негативне явище не тільки для оточуючих, яким воно заважає повноцінно відпочити. Порушення дихання показує, що в організмі складаються несприятливі умови для нормального функціонування.
Причини виникнення хропіння можуть бути через збої в системі центральної нервової системи, пошкоджень носоглотки, також можливе поєднання перших двох причин.
Часто хропіння сигналізує про інтоксикацію організму. Куріння, зловживання алкоголем, неправильне харчування і погана екологія викликають зниження активності мозку. Від нього починає йти недостатня кількість імпульсів у різні органи тіла, у тому числі і в м'язи язичка і щелеп.
Головна небезпека хропіння — періодична зупинка дихання під час сну, яка може тривати від 10-15 секунд до 3-4 хвилин. Викликається зупинка дихання тим, що набряклий язичок перекриває дихальний просвіт горла, і в результаті настає кисневе голодування. Таких перерв у диханні може бути 10-15 за годиннну. Дихання відновлюється після зміни пози сплячого, яке відбувається після того, як мозок посилає потрібний імпульс.
При порушеній активності мозку людина може задихнутись уві сні, тому що існує ймовірність того, що мозок не подасть наказ до руху в потрібний час. Така ситуація може бути ускладнена переїданням, внаслідок якої кров гусне, і серцю складніше доставляти її до мозку. Це є додатковою причиною зниження активності мозку і призводить до підвищення артеріального тиску. Виникає ризик виникнення інфаркту та інсульту, особливо високий у гіпертоніків.
До групи ризику належать: люди з надмірною вагою і з уповільненим обміном речовин (у них порушені функції печінки); гіпертоніки; люди, які страждають серцевою аритмією, хронічними гайморитами і синусити, з фізичними ушкодженнями носоглотки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Гімнастика для корекції носо-губних зморшок