У народній медицині насіння кмину використовуються від кашлю і задухи, при запаленні бронхів і легенів, розладах кишечника і хвороби жовчного міхура. Відомо, що кмин сприяє покращенню апетиту, для чого слід прийняти щіпку насіння за 20 … 30 хвилин до їди (або за 1 годину до їжі розжувати кілька насіннячок).
Кмин покращує травлення, особливо при атонії і болях в кишечнику, послаблює процеси гниття і бродіння в шлунку. Насіння входять до складу зборів трав, які мають заспокійливу і послаблюючу дію. При бронхітах, розладах шлунка, хворобах жовчного міхура 1 … 2 чайні ложки насіння кмину заливають 1 склянкою окропу і настоюють 2 години. П’ють по 1/4 склянки 3 рази на день за 20 хвилин до їди (діти — по 1 чайній ложці).
Матерям, що годують немовлят, настій кмину рекомендується для посилення виділення молока (1 … 2 чайні ложки подрібненого насіння заливають 1 склянкою окропу, настоюють півгодини і п’ють протягом доби). З цією ж метою в раціон харчування матерів вводять хліб з кмином, а також сметану з невеликою кількістю насіння кмину, прокип’ятивши її протягом 5 хвилин. У відварі насіння і трави кмину купають дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Три кроки і про цистит забудите назавжди