Горобина вважається сильним антисептиком, в її плодах міститься велика кількість аскорбінової кислоти, яка є відмінним консервантом і оберігає від псування консервовані продукти. Свіжа риба довго не псується, якщо її обернути горобиновим листям.
Горобину, яку заготовляють на зиму, сушать спочатку на свіжому повітрі, а потім в духовці. Можна розігріти духовку і, поставивши в неї горобину, вогонь вимкнути і залишити так до повного охолодження. Процедура повторюється кілька разів.
Народна косметика рекомендує маски з горобини для омолодження, очищення шкіри, розгладження зморшок і додання шкірі приємного рожевого відтінку. Для цього потрібно стовкти жменю горобини, додати чайну ложку меду і, якщо маса суха, трохи теплої води. Накласти на шкіру обличчя, шиї, декольте на півгодини. Потім вмиватися спочатку кип'яченою водою кімнатної температури, потім прохолодною мінеральною водою без газу або настоєм м'яти перцевої.
Вже перші 5-6 масок дають помітний результат, а 15-20 сприяють стійкому збереженню ефекту омолоджування. Крім того, з горобини можна приготувати різні десерти і смакота. Ось деякі з них.
Сік горобиновий Вам знадобиться:
1 кг горобини, 2 склянки цукру, 1,5 л води.
Ягоди промити, додати воду і варити до розм'якшення. Протерти через сито, віджати, додати цукор і стерилізувати півлітрові банки 20 хвилин, літрові - півгодини. Укупоріть кришками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Імбирний салат для плоского животика