Шоколад бадьорить, підвищує працездатність. Ще б, адже він містить фізіологічно активну речовину — теобромін. Цей алкалоїд — сильнодіючий засіб, один грам його, наприклад, для кролика смертельний. Тому любителям шоколаду, особливо гіркого, слід пам’ятати: жодним продуктом не слід зловживати. А вже таким — особливо.
Слід також мати на увазі, що в зернах какао багато азотосодержащих речовин, наприклад, щавлевої і сечової кислот, які негативно позначаються на обміні речовин. Задуматися про це є резон тим, хто страждає ожирінням, подагрою, не говорячи вже про цукровий діабет, захворювання печінки і нирок, гіпертонічну хворобу.
Дубильні речовин в какао-бобах більше, ніж клітковина або води, — до 5,8%. Це тривожний факт для тих, хто страждає замками. А вже згадувані теобромін і кофеїн надають збудливу дію на м'яз серця і нервову систему. Зазвичай люди вибирають шоколад на смак — незалежно від рецепту і обгортки. За стандартом шоколадом вважається кондитерський виріб, виготовлений на основі какао-бобів з цукром без додавання або з додаванням деяких інших видів сировини (горіхів, цукатів, родзинок, сухого молока і ін.). У шоколаді не допускається використання жирів — замінників какао-масла, за винятком начинки.
Натуральний шоколад завжди містить какао-масло. Коричневий колір йому додає какао-порошок, від процентного змісту якого залежить інтенсивність кольору. На нього впливає також наявність в продукті молочного жиру. Смак шоколаду залежить від співвідношення какаосодержащих компонентів і цукру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Коли зростає активність мозку?