Робота в нічну зміну приводить до гормональних і метаболічних змін в організмі, які підвищують ймовірність ожиріння, діабету і серцевих хвороб, визначили клініцисти.
У довгостроковій перспективі фізіологічні наслідки нічної роботи позначаються на активності декількох гормонів, що беруть участь в регулюванні ваги тіла, - лептину, інсуліну і кортизолу - і таким чином призводять до розвитку серйозних хронічних захворювань.
Нестандартний графік роботи також пов'язаний з шлунково-кишковими проблемами, підвищенням артеріального тиску, надмірною втомою і поганою якістю сну, відзначають лікарі Гарвардської медичної школи.
Фахівці кажуть, що добові невідповідності неспання і сну викликають зниження рівнів гормону лептину, який контролює масу тіла. Різке падіння його може прискорити ожиріння і серцево-судинну дисфункцію. Крім того, було відмічено, що графік, що виходить за рамки стандартних денних восьми годин, змінює концентрації цукру та інсуліну в крові, в результаті чого формуються передумови для діабету навіть у здорових людей. Позмінна робота, яка поєднує поперемінно роботу в денні та нічні години, може бути чинником, що підвищує ризик захворювання на рак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Швидке схуднення за допомогою томатів