Інфекція ВІЛ є нестійким вірусом і без носія швидко гине, однак коли людина заражується ним то її імунна система починає знищуватись та робити організм незахищеним.
Найкращим середовищем для ВІЛу є кров, сперма, секреція вагінальних залоз та менструальні виділення, оскільки там є ідеальна температура та умови існування. Також виявлено що ВІЛ може виділятись з жіночого молока, слини, слізного секрету і ліквору, але Ці біологічні рідини становлять меншу епідеміологічну небезпеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке нейросифіліс і як вберегтисьІмовірність передачі ВІЛ-інфекції підвищується при наявності пошкоджень шкірних покривів і слизових оболонок (травми, садна, ерозія шийки матки, стоматит, парадонтоз та ін)
ВІЛ передається за допомогою гемоконтактний і біоконтактного механізму природним шляхом (при статевих контактах і вертикально: від матері до дитини) і штучним (переважно реалізується при гемоперкутанном механізмі передачі: при трансфузії, парентеральних введеннях речовин, травматичного медичних процедурах).
При одиничному контакті ризик ураження насправді невеликий, однак при багаторазовому - збільшується.