Вчені вважають, що бактерія, яку пов'язують з виникненням карієсу і виразки, може бути причетна і до розвитку раку кишечнику. Детальніше у "Країні Здоров'я"
Рак кишківника
Дві незалежні дослідницькі групи виявили зв'язок між бактеріями Fusobacterium і пухлиною товстої кишки. Поки що не ясно, чи може цей збудник бути причиною ракових змін, або це лише окремий випадок. Якщо ж надалі підтвердиться, що причиною розвитку раку є бактерія, це захворювання можна буде лікувати і запобігати за допомогою антибіотиків.
Рак кишечнику займає третє місце за поширеністю після раку молочної залози і раку легенів. Хоча точна причина цієї хвороби невідома, існують певні чинники, які збільшують ризик, такі як генетична схильність і старість. Цілком можливо, що інфекція Fusobacterium може бути додана в цей список. Ці бактерії вже давно пов'язують з виразковим колітом, який сам по собі підвищує ризик розвитку раку кишечнику. Багато інших видів раку, як відомо, теж пов'язані з певними бактеріями і вірусами, наприклад вірус папіломи людини асоціюється з розвитком раку шийки матки.
"Це лише перші спроби, і ми з нетерпінням чекаємо результатів більш конкретних, поглиблених досліджень. А поки люди можуть знизити ризик розвитку раку кишечнику, якщо кинуть палити, зловживати алкоголем, стануть стежити за своєю вагою, вести активний спосіб життя, зменшать кількість м'яса в своїй дієті і будуть їсти більше клітковини", - відзначають експерти.