Отже, розглянемо які ж хвороби, на думку фахівців, є найпоширенішими серед ще досить молодих людей. Після подолання тридцятирічного рубежу людина з великою часткою ймовірності може мати проблеми з хребтом і суглобами. Крім того, починають давати збої серцево-судинна та ендокринна системи. У дуже великої кількості пацієнтів в похилому віці розвивається цукровий діабет. А на головні болі і мігрені починають скаржитися навіть двадцятип'ятирічні молоді люди.
У зв'язку з подібними змінами в самопочутті при досягненні середнього віку (від 30 до 40 років), люди починають уважніше ставитися до власного здоров'я, частіше звертатися в лікувально-профілактичні установи, проходити обстеження і приймати лікарські препарати, прописані лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять продуктів, які провокують неприємний запах тілаСтатистичні дані вказують на те, що своєрідним віковим бар'єром, після якого в організмі починають відбуватися необоротні зміни, є вік після сорока років. Зміни ці стосуються не тільки здоров'я і самопочуття, але також і зовнішності людини. Автори дослідження стверджують, що вже до 39 років починає з'являтися сивина і перші зморшки, а після сорока починаються проблеми з травним трактом, кишечником, судинами і опорно-руховим апаратом.
Сучасна екологія на багато років "омолодила" хвороби, яким раніше були схильні тільки люди похилого віку. Статистика невтішна - в даний час навіть молоді і зовні здорові люди все частіше і частіше починають скаржитися на різні нездужання. Проявів негативних вікових змін повністю уникнути, на жаль, не можна, але можна істотно уповільнити цей процес.