Мед бджоли виробляють з нектару, а пергу - з пилку квіткових рослин. Бджоли приносять її у вигляді двох кульок на задніх лапках ( ніжках), тому таку пилок називають бджолиної обніжжям. Детальніше далі.
Принесену у вулик пилок бджоли утрамбовують в стільникові комірки, обробляють своїми ферментами, заливають медом і запечатують.
Дивно те, що виробляють бджоли цей продукт дуже розумно, піклуючись про своїх майбутніх личинок і підбираючи їм пилок не одного виду, а створюючи своєрідний коктейль зі своїм набором мікроелементів.
* Хімічний склад перги.
Перга являє собою білкову речовину, біологічна цінність якої перевищує цінність молока, яєць і м'яса. Білки, що входять до складу перги, дуже близькі за складом до білків крові, тому вони добре засвоюються організмом. Бджолиний «хліб» містить практично всі вітаміни, 16 амінокислот, 13 жирних кислот, вуглеводи, макро -і мікроелементи, гормоноподібні речовини.
* Цілющі властивості перги
Перга надає на організм тонізуючу і омолоджуючу дію ; зміцнює імунну систему, підвищує стійкість до стресів ; стимулює процес кровотворення, покращує обмін речовин; омолоджує шкіру і сприяє зникненню зморшок.
Найкраща перга виходить з пилку, яку бджоли збирали з дикорослих рослин.
1. Для підвищення імунітету.
Приймати одну щоденну дозу, ретельно розсмоктуючи її під язиком, дітям - 0,5 г, дорослим - 2 г ( 1 / 4 ч. ложки). Буквально на 3-4 день відчувається приплив нових сил, знижується стомлюваність.