Фахівці з Університету Джорджії підтвердили, що кисломолочні бактерії, що містяться в ферментованих (квашених) овочах і молочних продуктах, виявляють лікувальний і профілактичний ефект від бактеріальних інфекційних захворювань, а також сезонних вірусів.
Молочні продукти
Лактобактерії виявилися універсальним захистом проти вірусів грипу та застуди, відзначили вчені. Віруси грипу відомі своєю здатністю постійно мутувати. Їх різноманітність підштовхує вчених до пошуків універсальних засобів лікування та профілактики грипу. Цього разу американські дослідники вивчали противірусні властивості штаму молочнокислих бактерій Lactobacillus casei DK128 (DK128).
Під час експерименту їх вводили мишам з вірусом грипу типу А. При цьому тварини експериментально заражалися на грип в такому обсязі, що це загрожувало їм смертю. Але отримані лактобактерій не тільки допомогло інфікованим мишам вижити, але і зробило їх стрункішими (гризуни втрачали 10-12% ваги).
Підтвердився і профілактичний ефект кисломолочних бактерій. За словами вчених, в легенях тих тварин, які отримували бактерії до інфікування грипом, було на 18% менше вірусів, ніж у контрольної групи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі