"Країна здоров'я" розповідає про міфи пов'язані з симптоматикою та лікуванням пневмонії.
Міфи про пневмонію
Міф №1 - запалення легеней - не таке вже й небезпечне захворювання. Насправді, статистика показує, що від пневмонії люди вмирають, особливо в тих випадках, коли її лікують вдома без участі лікаря і не вдаються до допомоги антибіотиків, називаючи їх шкідливими для здоров'я. У випадку з бактеріальною пневмонією, крім антибіотиків інші медикаментозні препарати практично не приносять користі.
Міф №2 - пневмонія - це хвороба людей похилого віку і маленьких дітей. Медики попереджають, що захворіти на пневмонію можна в будь-якому віці, просто у дітей і літніх людей імунітет слабший, тому вони перші потрапляють в групу ризику.
Міф №3 - пневмонія завжди супроводжується високою температурою. Насправді це не так. Дуже часто запалення легеней протікає без підвищення температури тіла.
Як тільки у вас або ваших близьких з'явилися перші симптоми пневмонії, а саме: лихоманка, біль в грудній клітці, сухий або вологий кашель з гнійною мокротою, головний біль, слабкість в тілі, то відразу потрібно викликати додому лікаря або швидку допомогу і не приймати жодних агресивних препаратів без рецепту лікаря.