Ці поради особливо актуальні на тлі підвищення температури і активності сонця у наш час.
Незважаючи на те, що в останні роки наполегливо вселяють думку про необхідність використання сонцезахисного крему, скороминущість літа в нашій країні спонукає людей відмовлятися від ефективних засобів захисту. Багатьом здається, що впродовж короткого літа просто неможливо обгоріти або заробити собі рак шкіри, і в умовах жорсткого клімату потрібно ловити кожен сонячний промінь.
Саме тому число звернень зі скаргами на сонячні опіки до лікарів зростає з року в рік. Експерти розповіли про те, як необхідно поводитися з цими болючими і важкими ушкодженнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сонячні опіки викликають небезпечні хворобиДля початку слід класифікувати сонячний опік. Хоча б приблизно слід визначити, чи є це опік першого, другого або третього ступеня. У більшості випадків ми стикаємося з опіками першого ступеня, тобто неглибокими, які гояться через кілька днів. Опіки другого ступеня можуть призводити до зневоднення або інфекцій зони пошкоджень. Опіки третього ступеня часом вимагають крапельниць і навіть госпіталізацій в опікове відділення.
У жертв подібних опіків розвиваються шокові стани, оскільки в організмі знижується приплив крові до життєво важливих органів. Опіки другого і третього ступеня вимагають професійної допомоги.
Що ж стосується легких опіків, то в цьому випадку вам допоможуть лосьйони на основі алое вера або зволожувачі, які пом'якшують шкіру і мають загоювальний вплив. Необхідно відмовитися від будь-яких продуктів на основі спирту. Вони підсилюють роздратування. Якщо біль не зник, не допомагають часті прохолодні ванни і душ, то спробуйте знеболювальні з категорії нестероїдних протизапальних засобів на кшталт нурофену або аспірину. У разі появи бульбашок на шкірі дайте їм час для того, щоб вони самостійно зникли.