Здача аналізівСпочатку треба здати на аналіз сечу. При цьому перед її відбором необхідно простежити за чистотою статевих органів малюка (у хлопчиків треба добре мити крайню плоть, а у дівчаток вимити статеві органи у напрямку до анального отвору). Середня порція ранкової сечі збирається в стерильну посудину, яку видають в лабораторії.
Дотримання постільного режимуПротягом всього терміну лікування дитині треба дотримуватися постільного режиму. Спокій мінімізує подразнювальний вплив на стінки сечового міхура. Корисний вплив роблять зігріваючі процедури - теплі ванночки з трав'яними розчинами, що мають протимікробні та протизапальні властивості (звіробій, шавлія, календула та інші). Однак, при геморагічному циститі (за наявності крові в сечі) ці процедури заборонені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ібупрофен провокує ускладнення при циститіДотримання дієтиНеобхідно дотримуватися дієти, виключивши з раціону все жирне, смажене, солоне і копчене. Краще годувати малюка кисломолочними продуктами, нежирним м'ясом, овочами та фруктами. Також треба хоч в 1,5 рази підвищити обсяги вживаної рідини (бажано спочатку усунути біль). Це можуть бути компоти, морси, фруктові соки, тепле молоко, мінералка без газу і неміцний чай. Правильний питний режим сприяє вимиванню хвороботворних бактерій і допомагає одужати.
Що стосується лікування медикаментами, при циститі використовують антибіотики, але препарат і його дозування повинен визначати тільки лікар. Таким чином, якщо у вас з'явиться хоч найменша підозра на цистит у вашої дитини, необхідно скоріше відвідати педіатра, який визначить грамотну стратегію лікування і допоможе уникнути ускладнень.