Про те, що психічний стан здатен впливати на розвиток специфічних імунних захворювань, заявили вчені з Ісландського університету і Каролінського інституту в Стокгольмі. Ці фахівці протягом 30 років спостерігали за мільйоном чоловік.
За час спостережень 100 тисяч чоловік стали страждати тим чи іншим стресовим розладом. Коли лікарі зіставили їхні дані з даними людей, у яких не було виявлено будь-якого стресового розладу, з'ясувалося, що випробовувані з постраждалою психікою були в більшій мірі схильні до появи аутоімунних хвороб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сода вилікує аутоімунні захворювання"У людей зі стресовими розладами на 40% частіше діагностували одне з 41 аутоімунних захворювань, включаючи ревматоїдний артрит, псоріаз, хворобу Крона і целіакію", - розповіли автори проекту.
Вчені відзначили, що їхнє дослідження вперше продемонструвало здатність сильного стресу порушувати імунну систему людського організму настільки істотно, що це стає фактором системних хвороб. Нагадаємо, аутоімунні захворювання - це захворювання пов'язані з порушенням функціонування імунної системи людини, яка починає сприймати власні тканини, як чужорідні і прагне до їхнього знищення.