Вчені з Університету Квінсленда (Австралія) виявили, що стійку до ліків форму епілепсії, пов'язану з синдромом Драве, можна контролювати, використовуючи отруту павукоподібних комах.
"Амінокислоти отрути павуків здатні усувати ті нервові дефекти, які провокують напади", - заявили ці дослідники. Нова робота, як вважають самі фахівці, виявила унікальну ефективність отрути павуків в терапії розладів нервової системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епілепсія у дитини: основні причини і симптоми За словами вчених, павуки паралізують своїх жертв отрутою, яка проникає в їхню нервову систему, діючи лише на певні іонні канали, не зачіпаючи інших - ця здатність сформувалася в ході еволюції. Саме це властивість павукової отрути, кажуть фахівці, можна використовувати для лікування небезпечного типу епілепсії, що розвивається в перший рік життя.
Автори роботи повідомили, що змогли спостерігати, як пептид з отрути павука націлювався на постраждалих від хвороби конкретні натрієві канали, сприяючи відновленню функції нейронів мозку і купірування нападів. За їхніми словами, близько 80% випадків синдрому Драве спровоковані мутацією гена SCN1A, що викликає збій у функціонуванні натрієвих каналів в головному мозку.
В експериментах з мишами з'ясувалося, що пептиди з отрути павуків дозволяють контролювати судоми, пов'язані з синдромом Драве. Цього не може забезпечити теперішнє лікування.