Головна порада лікарів - не сподіватися на самолікування і звертатися за допомогою до медпрацівників при перших же ознаках хвороби.
За даними ВООЗ, один з десяти тисяч хворих на менінгіт гине через швидкий перебіг хвороби. Менінгіт є вкрай небезпечною інфекцією, здатною призвести до розвитку енцефаліту, зробити людину інвалідом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики розповіли, як попередити менінгітПри зараженні різко підвищується температура, сильно болить голова, розвивається нудота, блювота, а також хворобливі реакції на світло і звуки. При цьому захворюванні потрібна негайна госпіталізація.
На щастя, в більшості випадків при своєчасній терапії серозний менінгіт має успішний результат. Але можуть бути і ускладнення, які проявляються в емоційній нестійкості, погіршенні пам'яті, поганій концентрації уваги. Найкраща профілактика хвороби - це міцна імунна система.
Для забезпечення стійкості імунітету важливо дотримуватися здорового харчування, підтримувати активність, відмовлятися від шкідливих звичок. Вкрай важливо для захисту від інфекцій, включаючи менінгіт, дотримуватися особистої гігієни, ретельно мити продукти.
Крім цього, існує вірусний менінгіт, для якого характерне гостре протікання початку хвороби. Але від вірусного менінгіту є щеплення. Інша форма менінгіту, гнійна, може протікати дуже драматично в своїх наслідках для людини.