Чим глибше занурюється в депресію та чи інша людина, тим вища ймовірність розвитку у неї артриту, як показало дослідження. Обидва цих розлади досить поширені у літніх американців, і часто зустрічаються в міру зростання тривалості життя. Артрит може призводити до інвалідності, що в свою чергу викликає депресію. Цей феномен добре задокументований. Однак, вчені з Дартмутського коледжу довели, що існує і зворотний зв'язок. Вони з'ясували, що артрит частіше зустрічаються серед пацієнтів з депресіями, які не страждали раніше від цього аутоімунного розладу. Отже, депресія є фактором ризику артриту.
Тільки в США щороку витрачається по $ 81 млрд на витрати в галузі охорони здоров'я, пов'язані з лікуванням артритів, від яких страждає 12% дорослих американців. У цій країні артрит є провідною причиною інвалідності. У різних країнах світу нейропсихіатричні розлади, найпоширенішим з яких вважається депресія, є провідною причиною інвалідності. Так що обидві ці хвороби - привід для серйозної роботи органів охорони здоров'я не тільки в Америці, але і в інших країнах світу. І чим більше вчені будуть дізнаватися про ці недуи і зв'язки між ними, тим краще.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати артрит?Біопсихічна модель хронічного болю визначається не тільки фізичним самопочуттям, а й психологічними факторами артритів, які часто вступають у взаємодію і негативно впливають один на одного, - підкреслюють автори дослідження. Наслідки менш важких депресивних симптомів у пацієнтів похилого віку з артритами схожі на наслідки масштабної депресії , включаючи збільшення рівня болю і функціональних порушень, що в свою чергу впливає на результативність лікування і підвищує ризик смертності.