Все залежить від якості обсмажування зерен. Вживання кави знижує ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Однак, як показало дослідження, захисну дію надає не кофеїн, а інша речовина, що міститься в каві. Канадські вчені прийшли до висновку, що цей рятівний елемент утворюється в ході обсмаження.
Дослідники перевіряли ефект одного виду кави (арабіка), який готувався з зерен різного ступеня обсмаження: слабкого обсмаження, сильного обсмаження і сильного обсмажування без кофеїну. В результаті вони встановили: на речовини, що провокують розвиток нейродегенеративних захворювань, впливає кава із зерен сильного обсмажування і сильнго обсмажування без кофеїну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава врятує від небезпечної хворобиЗа словами вчених, під час обсмажування кавових зерен вивільняються антиоксидантні речовини феніліндани. Дослідники переконані, що саме ці кавові антиоксиданти захищають від розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона, оскільки, мають властивість пригнічувати білки бета-амілоїд і тау-білки, які накопичуються в головному мозку і викликають пошкодження, що призводять до розвитку небезпечних недуг.
Вчені відзначають, що це перше дослідження, в якому вивчали взаємодію між фенілінданами і білками, що сприяють появі хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Тепер дослідникам належить з'ясувати, як легко ці антиоксиданти з добре обсмажених кавових зерен здатні проникати в кров і долати гематоенцефалічний бар'єр, щоб потрапити в мозок і деактивувати в ньому білкові скупчення, які загрожують людині.