За допомогою цих вакуумних посудин можна вилікувати запальні захворювання м'язів, міжреберної невралгії, радикуліт, міозит і хвороби нервів, а також цей спосіб застосовують як допоміжний при лікуванні застуди (але тут є і протипоказання).
Коли не можна ставити банки?При підвищеній температурі, серцевої недостатності, при онкологічних захворюваннях, хворобах шкіри, під час вагітності, при туберкульозі. Протипоказанням також вважається і вік до трьох років.
Як діють банки?Медичні банки бувають двох видів - зі скла і з балоном з полімерного матеріалу. В обох випадках принцип їхньої роботи однаковий: всередині створюється вакуум, тому банка щільно прилягає до тіла. Через тиск, який створює посудина, прискорюється кровообіг і рух лімфи.
Завдяки банкам активізуються процеси не тільки в шкірному покриві, але і в тканинах, які розташовані значно глибше.
Як правильно ставити банки?Потрібно приготувати 5-6 медичних банок: вимити їх і насухо витерти, а також взяти спирт, сірники, пінцет або спицю, вату і жирний крем. Покласти пацієнта на живіт і змастити спину вазеліном або жирним кремом. Край пінцета обмотати ватою і змочити в спирті, відтиснути надлишки рідини. Акуратно підпалити сірником, а гарячий "факел" помістити на кілька секунд всередину банки. Потім вийняти пінцет з ватою і дуже швидко поставити банку на спину.
Якщо у вас банки з балоном, то підпалювати спирт не потрібно. В цьому випадку слід лише правильно розставити посудини, уникаючи хребта і не розставляти їх один до одного впритул. Накрити спину з банками теплою щільною тканиною, залишити на 15-20 хвилин і потім від'єднати посудину з вакуумом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікувальні банки і цілющі ванни - прості способи зниження тиску