Схожість проявів полінозу і застуди підтвердила вчений-алерголог Світлана Валина.
У 95% випадків алергічні симптоми однакові - це: почервоніння та різь в очах, набряк повік, сльозотеча, свербіж, першіння в горлі, кашель, багаторазове чхання за один раз поспіль, закладеність носа і водянисті, безбарвні виділення з нього. Слід запам'ятати: на відміну від застуди, при полінозі перераховані симптоми проявляються без підвищеної температури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліноз захищає від ракуОднак, застерегла лікар, поліноз може загострювати атопічний дерматит, бронхіальну астму, кропив'янку, набряк Квінке. При їх виникненні необхідно обов'язково звертатися до алерголога. Фахівець може призначити аналізи, що дозволяють виявити алергени, на які загострено реагує організм.
Також лікар пояснила, що поліноз проявляється навесні, влітку і восени. У ці періоди алергікам важливо правильно харчуватися - вживання деяких овочів, фруктів і круп може посилити небажані прояви. У квітні-травні, за словами експерта, слід виключити з раціону яблука, сиру моркву, кісточкові плоди, помідори, картопля.
У червні-липні - стежити за кількістю споживаних хлібобулочних виробів, круп, пива, квасу, ковбасних виробів. У серпні-вересні - контролювати споживання баштанних, кабачків, баклажанів, насіння соняшнику, халви, цитрусових, меду. Крім цього, схильним до полінозу людям не варто виходити з дому рано вранці і в суху, вітряну погоду. На вулиці їм необхідно носити сонцезахисні окуляри і головні убори, а, повернувшись додому, - приймати душ і змінювати одяг.