Наявність біполярного розладу створює додатковий ризик розвитку хвороби Паркінсона пізніше в житті, як показало дослідження тайваньських вчених. Поки не дуже зрозуміло, які саме механізми є в основі цієї зв'язку, але вчені вважають, що, так як обидві хвороби розвиваються в мозку, то їх можуть пов'язувати запальні процеси, генетика, а також порушення комунікацій між клітинами мозку.
Хвороба Паркінсона все ще залишається невиліковною, а її ускладнення відносяться до числа основних причин смертності населення нашої країни. Дослідники з Тайваню сподіваються, що виявлена зв'язок між двома цими важкими розладами в перспективі зробить їх більш виліковними, а можливо, і призведе до появи ефективних засобів профілактики. Свої висновки вчені зробили на основі спостережень більш ніж за 56 000 чоловік з біполярним розладом в період з 2001 по 2009 роки, а також ще за 224 360 осіб, у яких не було цього розладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біполярний розлад може прискорити процеси старінняВцілому, встановлено, що з усіх пацієнтів з біполярним розладом у 0,7% пізніше розвивалася хвороба Паркінсона. У групі людей, які не мають цього розладу настрою, кількість жертв хвороби Паркінсона склало лише 0,1%. У пацієнтів з біполярним розладом симптоми хвороби Паркінсона виявлялися раніше, ніж у тих, хто цього розладу не мав.