Психіатри Амстердамського університету здійснили нове дослідження в спробах розкрити секрет мізофоніі. Вчені вказують на те, що сьогодні фахівці відчувають серйозний дефіцит обізнаності про цей стан. За їхніми словами, через подібну необізнаність дітям, які страждають мізофонією, нерідко діагностують набагато більш важкі неврологічні розлади - наприклад, синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), аутизм. Необхідно мати інструментарієм, що дозволяє диференціювати ці стани, підкреслюють експерти.
Психіатри з Амстердама констатують: основний механізм, що провокує формування мізофоніі, невідомий. Самі вони висловлюють припущення про те, що неможливість сприймати спокійно деякі звичайні звуки може бути пов'язана з тим, як мозок деяких обробляє певні звукові сигнали і реагує на них. При мізофоніі сприймає звичайні звуки як занадто інтенсивні і реагує з сильною тривогою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шоколад для лікування розладів слуху"При мізофоніі люди часто стають агресивними і тривожними у відповідь на звичайні звуки. На перший погляд це може здатися банальним роздратуванням, але насправді ситуація серйозніша - такі люди дійсно страждають, ці звуки для них просто нестерпні", - відзначили дослідники.
Фахівці провели експеримент, в ході якого вивчали реакції пацієнтів з передбачуваною мізофонією на перегляд відеороликів з плямканням або важким подихом людей. В результаті у пацієнтів були зафіксовані почуття люті, спалахи гніву і сильна відраза. Також у них починалося прискорено битися серце. Показово, що спостерігаються ефекти збіглися з результатами, які були отримані в дослідженні минулого року. Вчені схиляються до того, що мізофонію слід офіційно визнати неврологічним розладом і визначитися з протоколом її діагностики та лікування.