Біль у шиї може виникнути з різних причин. Це може бути викривлення хребта, остеохондроз, компресія дисків, коли щілини між хребцями зменшуються. Причиною болю в шиї можуть бути судинні проблеми, в цьому випадку порушуються правильний кровообіг, живленя головного мозку і може виникнути недостатнє надходження кисню. Також до причин болю відносять затиск нервів шийного відділу, загальне ослаблення м'язового каркаса, затискачі м'язів і навіть ожиріння.
Причому всі перераховані вище проблеми можуть проявлятися не тільки болем в шиї, а й головним болем, запамороченням, підвищеною стомлюваністю, порушенням слуху, болем в руках. Через затиску однієї з м'язів шийно-плечового пояса можуть виникнути навіть задишка і кашель.
Що робити?Не слід думати, що біль в шиї - це банальний наслідок сидіння на одному місці. Бажано відвідати лікаря, адже для лікування важливо враховувати не тільки причини, але і вік пацієнта, і стать. У той же час будь-якій людині, який проводить багато часу за комп'ютером, потрібно кожні дві години вставати і робити м'які розминочні руху по 5-10 повторень для кожного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як втамувати біль у шиї?Розправте плечі, підніміть руки вгору і в сторони. Зробіть кругові рухи шиєю. Крутити потрібно наступним чином: схилити підборіддя до грудей, потім плавно повертати шию вліво і вправо. Потім треба трохи випрямити шию вгору і розправити плечі. Головне, робити вправу дуже плавно і не поспішаючи. Такі вправи треба виконувати регулярно, тоді ви відчуєте ефект.
Якщо дозволяє приміщення і обстановка, дуже рекомендується кожні дві-три години прилягти на десять хвилин і просто полежати. Це розслабляє м'язи і дуже корисно, навіть якщо ви не відчуваєте втоми і вважаєте, що відпочинок вам не потрібен.
Крім таких вправ потрібно регулярно займатися спортом. Фізичне навантаження зміцнює весь м'язовий каркас, в тому числі і шийного відділу. А так як голова в середньому має вагу 11-13% від ваги тіла, відповідно, шийно-плечові м'язи повинні бути здоровими.
При ряді захворювань шийного відділу хребта, в тому числі і при остеохондрозі, одним із дієвих засобів є ортопедичний комір. Він дозволяє тимчасово розвантажити шийний відділ хребта. Незважаючи на грубий зовнішній вигляд, при правильному його підборі він добре знімає больові симптоми. Носити його потрібно по дві-три години і тільки за призначенням лікаря.