Нове дослідження показало, що орторексія - це розлад, який передається, як то кажуть, цифровим шляхом. Активно даному феномену сприяють соціальні мережі, користувачі яких спостерігають картинки так званої "здорової їжі" і виробляють в собі непереборне бажання вживати тільки її. Згодом у людини виникає одержимість "чистим харчуванням", яка може привести до соціальної ізоляції і навіть недоїдання. Все більша кількість продуктів і тих місць, де вони продаються, здається людям "брудними", вони перестають приймати в їжу в гостях у друзів і в місцях громадського харчування, придумують свої власні рецепти і формують вузьке коло спілкування серед таких же прихильників.
Вперше про орторексію заговорили в 1997 році, але до цих пір медицина офіційно не визнає її як психічний розлад, оскільки не сформовані її симптоми. Однак дослідники з США вважають, що навіть якщо не брати до уваги цю проблему на психічну хворобу, то негативні наслідки орторексії цілком реальні. Все більше кількість користувачів різного роду соціальних мереж стають жертвами орторексії. Їх сторінки цілком і повністю заповнюються фотографіями "здорових" продуктів харчування і страв, вони також активно публікують фото власних тіл, на їхню думку, досягли "досконалих пропорцій" завдяки "правильному харчуванню".
Відзначимо, що всі без винятку розлади прийому їжі вважаються серйозними психічними проблемами, а до найвідоміших відносять анорексію і булімію. На перший погляд, прагнення вживати здорову їжу не здається якоюсь серйозною проблемою, але в той момент, коли вона перетворюється в одержимість, орторексія може стати загрозою не тільки для психічного, а й для фізичного здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нездорове харчування вбиває швидше, ніж куріння