Існують різні типи мозолів, тому потрібно знати, як боротися з кожним з них.
Водяні мозолі. Найчастіше вони виглядають як білий міхур з рідиною. Важливо не проколювати його, інакше можна занести інфекцію. Лікарі радять купувати спеціальні пластирі та чекати, коли мозоль пройде сам. Можна також зробити пов'язку в домашніх умовах: візьміть марлеву серветку і зафіксуйте її пластиром. Міняти її потрібно вранці і ввечері, а на ніч одягати шкарпетки. Коли мозоль лопне, важливо промити його антисептиком і залишити гоїтися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 рецептів лікування мозолівСухі мозолі. Вони рідко доставляють незручності і виглядають як звичайний жовтий горбок, найчастіше лущиться. Щоб позбутися від цих мозолів, зробіть ванночку для рук або ніг перед сном. У трьох літрах води розведіть одну столову ложку солі і соди. Потримайте ноги або руки в воді протягом 10-15 хвилин. Якщо горбок дуже щільний, часу буде потрібно більше. Після витріть і нанесіть цинкову пасту навколо, а далі спробуйте позбутися від мозолі дерев'яною паличкою. Не потрібно сильно терти, інакше можна пошкодити глибокі шари шкіри. Потім намажте місце жирним кремом і залиште вбиратися. Вранці мозоль повинен пройти.
Стрижневі мозолі. Зовні вони дуже схожі на сухі, але на них є невелике заглиблення діаметром з зубочистку. Доставляє дискомфорт, так як може проникати в глибокі шари шкіри. Спочатку необхідно зробити ванночку з содою і сіллю, а потім заклеїти мозоль саліциловим пластирем. Залежно від щільності горбка, необхідно носити його 1-2 дня. Якщо мозоль не пройшов, потрібно повторити. У деяких випадках їх необхідно лікувати тільки за допомогою дерматолога.