Зазвичай з частин рослин готують відвари, так звані фіточаї, або їх використовують як настоянки або мазі. Багато хто вважає, що фітотерапія допомагає краще адже в ній немає хімічних речовин, які є в таблетках і інших препаратах, вироблених на фармацевтичних заводах.
Фахівці стверджують, що ліки від природи приховують в собі не менше небезпек, ніж спеціалізовані препарати, вироблені в лабораторних умовах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фітотерапія: які трави корисні?Рослинам властиві вмісти не однієї речовини, а ряду речовин, які впливають на організм з різною інтенсивністю. Наприклад, подорожник допомагає розріджувати мокроту і застосовується як засіб для її відхаркування, але його ні в якому разі не можна застосовувати людям, у яких виразка шлунка або гастрит, адже в подорожнику міститься ряд органічних кислот, які прискорюють вироблення шлункового соку, що вкрай шкідливо при виразках і гастритах.
Таким же прикладом може служити і чистотіл, який використовується як хороший очищувач шкіри і волосся. Але ця рослина містить отруйні алкалоїди, які при попаданні в організм людини можуть серйозно вразити нервову систему, негативно вплинути на печінку і порушити ритм серця.