Фізіологічний тремор. Цей варіант тремтіння рук - норма. У деяких людей фізіологічний тремор буває виражений сильно, але все одно боятися не варто. Найчастіше він виникає, коли руки довго знаходяться в певній позі. Інші причини - хвилювання, втома, переохолодження.
Тривожні розлади. Якщо виявляється порушена психіка, тремтіння в руках може проявлятися як в стані спокою, так і при виконанні якихось дій. З таким тремором допомагає впоратися психотерапія, прийом заспокійливих препаратів - все, що сприяє нормалізації психо-емоційного стану у людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тремтіння кінцівок: про що сигналізує ця хворобаПроблеми з щитоподібною залозою. При порушеннях функції щитовидної залози, пов'язаних з дисбалансом тиреотропного гормону (ТТГ) виникає не тільки тремтіння в руках. Також спостерігаються слабкість, тривожність, серцебиття, задишка, порушення сну.
Есенціальний тремор. В цьому випадку тремтіння виникає, коли руки тримають в певному положенні або при виконанні рухів. Ця проблема нерідко має спадковий характер.
Хвороба Паркінсона. Для тремтіння рук при паркінсонізмі характерно посилення в стані спокою.
Зміни рівнів глюкози та інсуліну. Тремор проявляється в обставинах голоду або ж після їжі.
Одними з найбільш небезпечних причин появи тремтіння в руках фахівці вважають такі порушення:
- алкогольна абстиненція;
- отруєння важкими металами;
- ураження мозочка (наприклад, при хворобі Вільсона-Коновалова).