Родимка виникає, коли кілька так званих меланоцитів, які є клітинами шкіри, утворюють барвник меланін, що забарвлює шкіру в коричневий колір після впливу сонця. У той же час родимки бувають не тільки придбані, але і вроджені, причому точна причина вроджених родимок невідома.
Придбані родимки з'являються тільки після народження або після перших двох років життя і є результатом комбінації спадкової схильності і ультрафіолетового випромінювання.
"Родимки є найбільш поширеними доброякісними змінами в шкірі. Хороша новина в тому, що дуже рідко коли родимка перетворюється в злоякісне ураження, хоча це також може трапитися. Тому будь-які підозрілі плями на шкірі це завжди привід для обстеження у дерматолога", - розповів професор Крістофер Гебхардт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати небезпечні родимки?Фахівець пояснив, що тільки кожна десятитисячна родимка розвивається в злоякісну меланому, яка є агресивним типом раку шкіри. Однак, додав він, існує закономірність: чим більше на шкірі родимок, тим вище ризик розвитку раку.
"Люди з більш ніж 50 родимками мають в п'ять разів вищий ризик розвитку раку шкіри. Люди з більш ніж 100 родимками - ризик в десять разів вищий", - сказав експерт.
Також, за словами професора Гебхардт, люди, у яких родичі першого ступеня (батьки або брати і сестри) мали рак шкіри, теж мають більш значним ризиком постраждати від цього захворювання.