06:20, 07 Гру 2019 · Категорія: Лікування · Переглядів 815 ·
Організм людини майже не виробляє антитіла для боротьби з ВІЛ самостійно. Вчені з Університету Дьюка і Дитячого госпіталю в Бостоні з'ясували, як змусити ці антитіла множитися.
Боротьба з ВІЛ
Вчені з'ясували, як спонукати імунну систему людини самостійно боротися з ВІЛ. Це відкриття може бути покладено в основу першої вакцини проти вірусу. Імунна система людей не дуже добре справляється з виробництвом антитіл, які необхідні для бою з ВІЛ. А навіть якщо вона це і робить, то решта імунітету розглядає дані антитіла в якості загрози для самої себе і обмежує їх виробництво. І ось тепер цю частину головоломки вдалося вирішити американським вченим в ході дослідів з тваринами. Вони змогли зламати імунну систему і переконати її виробляти необхідні антитіла.
Це відкриває шлях до створення ефективної вакцини, тим більше, що в лютому цього року президент Трамп публічно пообіцяв покінчити з епідемією ВІЛ в країні до 2030 року. Колись ВІЛ був смертним вироком, але сьогодні це хронічна інфекція, яку можна протягом десятиліть утримувати під контролем за допомогою ліків з категорії антиретровірусної терапії. Для битви з ВІЛ наш організм виробляє так звані нейтралізуючі антитіла широкого спектру. На жаль, він розглядає їх як загрозу і починає їм протидіяти. Час від часу мутації в ДНК людини призводять до виробництва більшої кількості цих антитіл.
Група вчених з'ясувала, як спровокувати дані мутації і змусити ДНК мишей висловлювати ці анти-ВІЛ антітела.Способность на моделях мишей висловлювати людські нейтралізуючі антитіла широкого спектру забезпечує нову потужну модель системи, в якій можна активно тестувати експериментальні вакцини від ВІЛ, як заявив один з авторів дослідження доктор Фредерік Альт (Frederick Alt).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою