Медики дали кілька порад про те, як підтримувати організм взимку, людей з діабетом.
Ретельно стежте за станом ніг. Діабет знижує кровообіг в ногах, залишаючи їх менш здатними зігрітися в холодну погоду, а зима збільшує ризики інфекції та нервових болів в ногах. Люди з діабетом повинні не тільки одягатися тепло, але і щодня перевіряти ноги на наявність болячок, тріщин і будь-яких змін кольору. Перевіряйте свої ноги кожен день, зволожуйте їх відразу після купання і носите теплу, суху взуття.
Їжте супи. Холодна погода впливає на харчування. Люди, як правило, їдять взимку більше і ситніше. Але прибавка в вазі для діабетиків вкрай небажана, оскільки зростання жирової тканини (особливо на животі) посилює метаболічні порушення. Обов'язково включайте в зимове меню супи і тушковані овочі, вони добре насичують, зігрівають, але при цьому не сприяють ожирінню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діабетикам краще позбутись від зайвої вагиРухайтеся. Необхідно виконувати як мінімум 150 хвилин аеробних вправ, від помірних до енергійних, щотижня.
Тримайте глюкометр в теплі. Вимірювальний прилад потрібно захищати від дії низьких температур і вологи, тому глюкометр потрібно зберігати в герметично закривається упаковці і бажано ближче до тіла. Якщо глюкометр не включається через переохолодження, його можна зігріти, помістивши в пахву.
Бережіть інсулін від холоду. Інсулін зберігатися при температурі від 2 ° C до 8 ° C, сильне охолодження послаблює його дію. Інсулінову ручку краще заправляти завчасно і також тримати ближче до тіла. Крім того, у вашому доступі має бути достатня кількість коштів для проведення частих вимірювань.
Зігрівайте руки. Регулярне тестування допоможе вам виявляти будь-які максимуми або мінімуми, і тримати рівень цукру під контролем. Якщо у вас холодні руки, аналіз крові може стати проблематичним. Але це не повинно стати причиною не проводити його. Спробуйте зігріти руки за допомогою теплої гуртки або на радіаторі з рушником, перш ніж виконати тест.